:: تاکید استاندار یزد: یزد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود. | پایگاه اطلاع رسانی کتاب یزد
سه شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۷
ketabeyazd
کد مقاله:
۰۹۱۱۹۲
تاریخ انتشار:
۹ بهمن , ۱۳۹۲
:: تاکید استاندار یزد: یزد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه برنامه ریزی و فعالیت های مناسبی از سوی اداره کل ارشاد اسلامی یزد،آغازشده است،گفت:یزد باید بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود. سید محمد میرمحمدی در نشست با مدیران ستادی و شهرستانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به غنی بودن فرهنگ و مشاهیر استان،اظهارداشت:مردم […]

استاندار یزد با اشاره به اینکه برنامه ریزی و فعالیت های مناسبی از سوی اداره کل ارشاد اسلامی یزد،آغازشده است،گفت:یزد باید بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود.

سید محمد میرمحمدی در نشست با مدیران ستادی و شهرستانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به غنی بودن فرهنگ و مشاهیر استان،اظهارداشت:مردم دنیا به هنرهای ایران اسلامی تشنه هستند که متاسفانه در ترویج آن کوتاهی کردیم.

وی ادامه داد:با حرف نمی توانیم پایتخت فرهنگی جهان اسلام شویم ،بلکه باید سعی نماییم آن قدر فرهنگ و هنرمان را تاثیرگذار نماییم که افراد زیادی را جذب نماییم.

وی از برند مذهبی یزد به عنوان دارالعبادگی و دارالعلم نام برد و گفت:عنوان یزدی در هرجایی که شنیده می شود،در ذهن افراد،امانتدار،تلاشگرودرستی تداعی می شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه باید ویژگی های دارالعبادگی را حفظ نماییم،تصریح کرد که حفظ فرهنگ یزدی مهمترین وظیفه ای است که در این برهه باید تمام تلاش خود را انجام دهیم.

میرمحمدی پاسداری از برند دارالعبادگی و تلاش در جهت معرفی یزد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی را دومقوله مهم وارزشمند دانست و گفت:حفظ وحدت،تقویت باورهای اعتقادی ، حفظ و حرمت مشاهیر و ادباء در این مسیرمهم وارزشمند است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد نیز دراین نشست گفت:در ۲۵ماه فعالیتم در این اداره کل به ۹۵درصد از برنامه هایی که پیش بینی نموده بودیم رسیده ایم.

بهرام عبدالحسینی با ارائه گزارش عملکردی طی دوسال گذشته،اظهارداشت:دربهمن ماه به مناسبت ایام الله دهه فجر برنامه های متنوعی در نظرگرفته شده است.

وی جشنواره عکس فجردرشهرما،جشنواره داستانک نویسی،جشنواره نمایشنامه خوانی،جشنواره شهر نماز و جشنواره منطقه ای مطبوعات را از اهم برنامه های این اداره کل در ایام الله دهه فجر ذکرکرد.

وی گفت:دراسفند ماه سالجاری نیزنمایشگاه بزرگ کتاب یزد و کنگره ملی شعر کویر برگزارمی گردد

کتاب یزد در یک نگاه
تعداد کل کتابها :
56 عنوان
تعداد ناشران:
61 ناشر
ویترین کتاب
تبليغات
    Untitled-1
    برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
    نام:
    موبایل:
    گروه: